Logo

X

KK Esseker: Izvrsni rezultati na Prvenstvu Hrvatske za seniore u katama

Brojni natjecatelji kući iz Zagreba nose srebro :D

U Zagrebu je 24. 2. 2019. održano Prvenstvo Hrvatske za seniore u katama na kojemu su uspješno nastupili i natjecatelji KK Essekera.

Ženski kata tim u sastavu Barbara Kokić, Martina Jakić i Klara Cindrić su u svom prvom nastupu u seniorskoj konkurenciji osvojile srebro, izgubivši od ekipe iz Zagreba koje su članice seniorske reprezentacije.

Muški kata tim u sastavu Leon Ifko, Dino Adamović i Ivor Premec je nakon osvajanja prvog mjesta u svojoj kvalifikacijskoj grupi u finalu radio protiv ekipe KK Princ i seniorske reprezentacije HR također iz Zagreba u kojem je potvrdio osvajanje 2. mjesta i srebra.

Možemo reći da je za ovu ekipu koji su još uvijek juniori ovo izvrstan rezultat.

U pojedinačnim nastupima najviše uspjeha je imala Barbara Kokić koja je prošla dva kvalifikacijska kruga što ju je dovelo u priliku da se bori za medalju koju nažalost nije iskoristila te se morala zadovoljiti petim mjestom.

Ivor Premec i Dino Adamović su također nastupili ali nisu uspjeli proći prvi kvalifikacijski krug.

Nakon svega smo ipak zadovoljni saznanjem da smo u ukupnom plasmanu klubova zauzeli 4. mjesto te da smo najuspješniji klub Slavonije i Baranje – izvijestili su iz kluba.