X

Izvrsni rezultati plivača na prvenstvu Hrvatske

PK Osijek Žito su tako predstavljale kadetkinje Magdalena Krstić, Ana Filipović, Sara Filipović, Lara Horvat i kadet Lucas Peterko.

cof

Prvenstvo Hrvatske u 25 metarskom bazenu proteklog vikenda u Zagrebu na bazenu Mladost je okupilo ukupno 168 plivačica/ča iz 29 klubova. Na ovom natjecanju su nastupali najbolji plivači u kategoriji kadeta (dečki rođeni 2005.g. i mlađi) i kadetkinja (djevojčice rođene 2006.g. i mlađe). Kroz sustav Regionalnih prvenstava gdje je nastupalo preko 600 plivača samo su najbolji izborili pravo nastupa na prvenstvu Hrvatske prethodno isplivavši zadane norme – piše OsijekNEWS.hr.

Lucas Peterko je odličnim nastupima na 100 leđno 1:03,86 i 200 leđno 2:19,64 osvojio 2 brončane medalje. Od ostalih plasmana među 8 najboljih možemo istaknuti štafetu 4×100 mješovito gdje su naše plivačice osvojile 6.mjesto, dok su u štafeti 4×100 slobodno izborile 7.mjesto.

U disciplini 200 leptir sa 2:29,63 Lucas Peterko je zauzeo vrlo dobro 8.mjesto kao i Magdalena Krstić također na 200 leptir 2:54,88 dobrim nastupom zauzela 8.mjesto.

U ostalim nastupima svi plivači/ce su isplivali svoja najbolja vremena i hrabro se nosili s jakom konkurencijom i nakon više “sušnih “sezona u Osijek donijeli 2 medalje sa Kadetskog prvenstva Hrvatske.