Logo

X

5. Sova kup: PK „Osijek Žito” predstavljalo ukupno 40 plivača

Najuspješniji u redovima Osječana bio je kadet Lucas Peterko koji je osvojio 5 pojedinačnih i 1 štafetno zlato

Na bazenu „Lenije“ u Vinkovcima u subotu 18. 5. 2019. okupilo se oko 250 plivača/ica na plivačkom međunarodnom mitingu „5. Sova Kup“. Natjecatelji su bili razvrstani u 4 dobne kategorije a plivalo se u 25 metarskom bazenu. Na programu su bile sve tehnike po 50 metara  i 100 mješovito za mlađe kategorije, dok su stariji plivači plivali 100 m sve tehnike i 200 mješovito .

PK „Osijek Žito ‘ je predstavljalo ukupno 40 plivača u pratnji trenera Čajo Antonija i Kovačić Juraja.

Najuspješniji u redovima Osječana je bio kadet Lucas Peterko koji je osvojio 5 pojedinačnih i 1 štafetno zlato. Za najbolji rezultat u memorijalnoj utrci Zlatko Markasović Sova na 100 prsno je za nagradu primio i zasluženi pehar. Prva mjesta u pojedinačnim utrkama su također osvajali Elena Valenteković, Ivor Gaće  i Vito Svetina. Osvojeno je ukupno 36 odličja (12 zlatnih, 16 srebrnih, 8 brončanih).