Logo

X

20. kolo HT Premijer lige: KK Vrijednosnice Osijek – KK Split

Sinoć su košarkaši Vrijednosnica Osijek u 20. kolu HT Premijer lige izgubili od KK Splita rezultatom 93:84.

KK Split – KK Vrijednosnice Osijek 93:84 (15:28, 27:21, 31:13, 20:22)

KK Split: Kalajžić 4, Veljačić 0, Rebić, Kedžo 21, Gabrić 20, Runjić 2, Marčinković 29, Jukić, Vrgoč 4, Cobbins 13.

KK Vrijednosnice Osijek: Ihring 16, Mandić 14, Boras 0, Perić 12, Abu, Šango 19, Darling 7, Turalija 2, Vrkić 14, Gospić.

Brokeri su došli u Split bez pomoći prvog centarskog para (Gospić, Abu) ali ih to nije spriječilo da odlično uđu u utakmicu i znalački iskoriste slabu agresivnost u obrani domaćina pa su im do poluvremena zabili 49 poena. Tu su se najbolje snašli Šango (19 poena, 6 trica) i Ihring (16 poena, 14 asistencija).

U nastavku pada energija gostiju i razigravaju se Splićani predvođeni Marčinkovićem (29 poena) i do kraja ne dopuštaju bilo kakvo iznenađenje.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice na svom parketu dočekuju ekipu Alkara 14. travnja u 17 sati.